Kategorie
Bez kategorii

KS. KARDYNAŁ GERHARD MÜLLER W NASZEJ PARAFII

Ks. kard Gerhard Ludwig Müller urodził się 31 grudnia 1947 r w niemieckim Finthen.

Studiował na uniwersytetach w Moguncji Monachium i Fryburgu. W 2002r. Św. Jan Paweł II mianował go biskupem Ratyzbony, W 2007 papież Benedykt XVI ustanowił go członkiem Kongregacji Nauki Wiary, której był prefektem od 2012r. przez 5 kolejnych lat, a od 2009 był członkiem Papieskiej Rady ds. Kultury. Jako prefekt Kongregacji Nauki wiary został jednocześnie przewodniczącym Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, Papieskiej Komisji Biblijnej oraz Międzynarodowej Komisji Teologicznej. 22 lutego 2014r. papież Franciszek podniósł go do godności kardynalskiej. Ks. kard. Gerhard Ludwig Müller specjalizuje się w teologii dogmatycznej. Jego pracę naukową doceniły uczelnie, które nadały mu tytuł doktora honoris causa, wśród polskich jest także Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

16. lutego 2023r. Ks. Kardynał wniósł Relikwie św. Marii Baouardy, znanej także jako Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, również Mała Arabka, Maleńka Nic. Była palestyńską karmelitanką, mistyczką i i stygmatyczką, od 2015 r. jest świętą Kościoła Katolickiego.