Kategorie
Bez kategorii
Kategorie
Bez kategorii

Pożegnanie śp.Mieczysława Zołoteńkiego

Kategorie
Bez kategorii
Kategorie
Bez kategorii

XI Pielgrzymka pod Krzyż Św.

W sobotę 26.09.2020 r. o godz. 8.30 wyruszyliśmy spod kaplicy parafialnej na XI pielgrzymkę pod Krzyż Milenijny na Chełmcu. Mszy świętej na szczycie o godz. 12.00 przewodniczył  i homilię wygłosił J.E.ks. bp Ignacy Dec. Eucharystię sprawowali także ks. dr Grzegorz Umiński oraz ks. dr Marek Zołoteńki. Uczciliśmy XX rocznicę poświęcenia największego w Polsce Krzyża Św oraz modliliśmy się o wolność Kościoła w Polsce i na świecie, oraz o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Mimo deszczowej pogody pielgrzymi dojechali  z Wrocławia, Szczawna-Zdroju, z Boguszowa Gorc, z kilku parafii Wałbrzycha. Modliły się z nami także kuracjuszki z Opola i Zabrza. Chwała Panu za wspólną modlitwę i wzajemną troskę na szlaku pielgrzymim.

Kategorie
Bez kategorii
Kategorie
Bez kategorii

10 lat Stowarzyszenia Krwi Chrystusa

13 września w 10 rocznicę powstania Stowarzyszenia Krwi Chrystusa w naszej parafii, ks. Proboszcz wniósł uroczyście relikwie św. Marii de Matias. W czasie Mszy św. o godz. 9.30 modliliśmy się o Boże Błogosławieństwo i Osłonę Krwi Chrystusa dla członków SKC, ich rodzin i całej parafii oraz o życie wieczne dla zmarłych członków stowarzyszenia.

Kategorie
Bez kategorii

Wizytacja budowy

1 września 2020 r. budowę naszego ośrodka duszpasterskiego wizytował Jego Ekscelencja ks. bp Marek Mendyk – ordynariusz świdnicki.

Kategorie
Bez kategorii

Odpust Parafialny

W niedzielę 23.08.2020 r. przeżyliśmy po raz 11-ty odpust parafialny. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Zięba – proboszcz Rzymskokatolickiej Par. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie – Zdroju. Na Eucharystię tradycyjnie przybyli pieszo pielgrzymi, idący od kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu. Innymi środkami komunikacji dotarli nasi siostry i bracia w wierze z Wrocławia oraz z okolicy. O godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w amfiteatrze kościelnym rozpoczęliśmy festyn. Dziękujemy Panu Bogu i wszystkim tworzącym radosną atmosferę jedności w Chrystusie. Szczególnie jesteśmy wdzięczni zespołowi muzycznemu „Karkonosze” za umilenie czasu swoimi występami i za wspólne patriotyczne śpiewanie.

Kategorie
Bez kategorii
Kategorie
Bez kategorii