Aktualności i wydarzenia

CELEM NASZEJ PARAFII JEST RZUCANIE WYZWAŃ LUDZIOM POBOŻNYM I SZUKANIE ZAGUBIONYCH, ABY POMÓC IM STAĆ SIĘ WSPÓLNOTĄ NAŚLADOWCÓW JEZUSA, KTÓRZY BĘDĄ WZRASTAĆ DUCHOWO.

MSZA ŚW. i MODLITWA O UZDROWIENIE I UWOLNIENIE

 w piątek, 15.10.2021, o godz. 18.00 poprzedzone  modlitwą różańcową. Zapraszamy!

PIELGRZYMKA POD KRZYŻ ŚW. NA CHEŁMCU – JAKO DZIĘKCZYNIENIE ZA BEATYFIKACJĘ PRYMASA TYSIĄCLECIA 

W sobotę, 25.09.2021 pod Krzyżem św. przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 2 w Szczawnie – Zdroju, o godz. 9.00 rozpocznie się nasze pielgrzymowanie zakończone Mszą św. na szczycie pod przewodnictwem J.E. ks. bpa prof. Ignacego Deca. Idziemy jak co roku, tym razem to już 12 raz. Jak zwykle zapraszamy Chętnych z całej okolicy i nie tylko!

Zachęcamy do wystawienia w oknie swojego mieszkania świętego wizerunku, przyzywając Opatrzności Bożej w okresie narażenia na nieszczęścia. Prosimy o codzienne łączenie się w modlitwie  przez rozważanie 1 części  Różańca o godz.20.30, zwracając się w stronę Krzyża Św. na Chełmcu.

 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, odmawiamy za konających, do których nie może dotrzeć kapłan z Sakramentami. 
– Codziennie dołączmy modlitwę z obrazka kolędowego „Pani Wszystkich Narodów” (Teksty modlitw na obrazkach rozdanych podczas kolęd duszpasterskich). Polecamy do oglądnięcia na You Tube filmu pt. „Ostatnie wezwanie”.

MODLITWA ZA NIEWIERZĄCE POTOMSTWO
W każdą środę i piątek przed Mszą św. modlimy się za tych, którym zabrakło wiary: dzieci, chrześniaków, wnuków. Imiona potrzebujących modlitwy wypisujemy na kartkach i wrzucamy do kosza obok figury Matki Bożej.
Warunkiem wypisania imion jest osobiste zaangażowanie we wspólną  modlitwę, na miarę swoich możliwości.

MEDŻUGORSKA KORONKA POKOJU
Codziennie, w dni powszednie, po Mszach św. odmawiamy Koronkę Pokoju, wypraszając pokój w świecie i w naszych sercach – nawrócenie parafii i naszych rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w Przenajświętszej Ofierze Mszy św. i w Koronce Pokoju.

  1. BUDOWA OŚRODKA DUSZPASTERSKIEGO
    1. Chętnie przyjmiemy drewno, również z drzew owocowych, bursztyny i kryształy (nawet stłuczone) na zdobienie kościoła.
    2. Poszukujemy muzyków i wszelkich instrumentów muzycznych.
    3. Dziękujemy Wszystkim wspierającym budowę. Wyrazem naszej wdzięczności są min. nazwy ścian: Góralska, Polonii, Duchowieństwa.
  2.  Polecamy aplikacje GpsNose,
    która służy budowaniu wspólnoty w świecie rzeczywistym a nie tylko wirtualnym.