Aktualności i wydarzenia

CELEM NASZEJ PARAFII JEST RZUCANIE WYZWAŃ LUDZIOM POBOŻNYM I SZUKANIE ZAGUBIONYCH, ABY POMÓC IM STAĆ SIĘ WSPÓLNOTĄ NAŚLADOWCÓW JEZUSA, KTÓRZY BĘDĄ WZRASTAĆ DUCHOWO.

Wszystkim niepraktykującym w kaplicy wspólnej modlitwy, przypominamy o obowiązku zachowania przykazań Bożych i kościelnych min.: 

II. Przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi św.

III. Przynajmniej raz w roku,  w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię św.

Osoby obawiające się przyjść do kaplicy, mogą zaprosić księdza z Najświętszym Sakramentem do swojego domu. 

Misje Święte odbywają się w parafiach co 10 lat, u nas będą miały miejsce po raz pierwszy od 16 do 23 maja 2021r. (od niedzieli do niedzieli). Poprowadzi je ks. Rafał Jarosiewicz z Misjonarzami Miłosierdzia. Ks. Rafał jest znany z organizowania spotkań ewangelizacyjnych na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz akcji pozyskiwania respiratorów dla szpitali. Dzięki Jego inicjatywie i zapobiegliwości jeden respirator trafił do Wałbrzycha.

Plan Misji Świętych, które odbędą się w amfiteatrze parafialnym (na placu kościelnym):

16.05.2021 – niedziela: Msze św. o godz.10.00 i 12.00.

17-22.05.2021 -od poniedziałku do soboty: nabożeństwa od godz. 19.00 do 21.00

23.05.2021 – niedziela: Msze św. o godz. 10.00 i 12.00.

TEMATY misyjne w Roku św. Józefa

NIEDZIELA

Św. Józef – człowiek żyjący szczęśliwie. Czy to możliwe, aby być ciągle szczęśliwym żyjąc we współczesnym świecie? A jeśli tak, to jak to zrobić?

PONIEDZIAŁEK

Św. Józef – człowiek doświadczający trudności. Co zrobić, gdy nas ogarnia smutek, niechęć, nie czujemy potrzeby czytania Pisma św., modlitwy, komunii i spowiedzi?

WTOREK

Św. Józef – człowiek dojrzałej wiary. Amulety, talizmany, czytanie horoskopów, korzystanie z bioenergoterapii – czy dziś ma to wpływ na dojrzałą wiarę?

ŚRODA

Św. Józef- człowiek potrafiący słuchać Boga. Czy jest możliwe, aby dziś permanentnie słyszeć głos Boga? Jeśli tak, to co zrobić, aby Go słyszeć codziennie?

CZWARTEK

Św. Józef – człowiek wypełniający wolę Boża. Jak właściwie wybierać, aby być pewnym wypełniania woli Boga? Czy Bóg ma mi coś do powiedzenia w sprawach mojego zdrowia, seksualności, finansów, różnych decyzji…?

PIĄTEK

Św. Józef – człowiek podejmujący nieznane. Papież Franciszek i Jego prośba, aby wszyscy katolicy byli „Ochrzczeni Duchem Świętym”. Na czym to polega i jak to zrobić?

SOBOTA

Św. Józef – człowiek podejmujący decyzje wynikające z wiary. Jak my mamy wzrastać w Bogu każdego dnia, aby był widoczny prawdziwy postęp?


NIEDZIELA

Św. Józef i Jego życiowa kreatywność. Odpowiedzi na pytania, które zrodził tydzień misyjny…

Proszę zabrać ze sobą krzesełka i zastosować się do państwowego reżimu sanitarnego, obowiązującego w tym czasie.

 

Bieżące ogłoszenia parafialne są podawane tylko w kaplicy!

1. Msze św. w niedziele sprawowane są o godz. 9.30, 10.15, 11.00.

2. Msza św. i modlitwa o uzdrowienie, i uwolnienie w piątek, 28.05.2021, o godz. 18.00, poprzedzona Nabożeństwem Majowym.

Zachęcamy do wystawienia w oknie swojego mieszkania świętego wizerunku, przyzywając Opatrzności Bożej w okresie narażenia na nieszczęścia. Prosimy o codzienne łączenie się w modlitwie  przez rozważanie 1 części  Różańca o godz.20.30, zwracając się w stronę Krzyża Św. na Chełmcu.

 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, odmawiamy za konających, do których nie może dotrzeć kapłan z Sakramentami. 
– Codziennie dołączmy modlitwę z obrazka kolędowego „Pani Wszystkich Narodów” (Teksty modlitw na obrazkach rozdanych podczas kolęd duszpasterskich). Polecamy do oglądnięcia na You Tube filmu pt. „Ostatnie wezwanie”.

MODLITWA ZA NIEWIERZĄCE POTOMSTWO
W każdą środę i piątek przed Mszą św. modlimy się za tych, którym zabrakło wiary: dzieci, chrześniaków, wnuków. Imiona potrzebujących modlitwy wypisujemy na kartkach i wrzucamy do kosza obok figury Matki Bożej.
Warunkiem wypisania imion jest osobiste zaangażowanie we wspólną  modlitwę, na miarę swoich możliwości.

MEDŻUGORSKA KORONKA POKOJU
Codziennie, w dni powszednie, po Mszach św. odmawiamy Koronkę Pokoju, wypraszając pokój w świecie i w naszych sercach – nawrócenie parafii i naszych rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w Przenajświętszej Ofierze Mszy św. i w Koronce Pokoju.

  1. BUDOWA OŚRODKA DUSZPASTERSKIEGO
    1. Chętnie przyjmiemy drewno, również z drzew owocowych, bursztyny i kryształy (nawet stłuczone) na zdobienie kościoła.
    2. Poszukujemy muzyków i wszelkich instrumentów muzycznych.
    3. Dziękujemy Wszystkim wspierającym budowę. Wyrazem naszej wdzięczności są min. nazwy ścian: Góralska, Polonii, Duchowieństwa.
  2.  Polecamy aplikacje GpsNose,
    która służy budowaniu wspólnoty w świecie rzeczywistym a nie tylko wirtualnym.